Výživové poradenství

Kdo by nechtěl být zdravý, štíhlý a v kondici? Oproti jiným, má toto přání smysl a zdá se být i splnitelné, vždyť nevyžaduje žádné oběti, jen náš čas, trpělivost a obrovskou motivaci se sebou něco udělat. Ukazuje se však, že jen snaha nestačí.

Našim klientům nabízíme BEZPLATNÉ poradenství o výživě.

Jsme zavaleni informacemi o zdravé životosprávě

K tomu, abychom získali dobrou fyzickou kondici a udržovali zdravý životní styl potřebujeme mít kromě odhodlání a výdrže i kvalitní a účinné informace, které by nás v naší snaze podporovaly. Kdo však už někdy držel dietu nebo se snažil o dodržování zdravé životosprávy, určitě dosvědčí, že rady a pokyny „jak na to“ se od sebe často liší. Navíc, tak často zmiňované žebříčky doporučených a zakázaných potravin mění svá pořadí a dopátrat se, které jsou ty nejdůvěryhodnější asi nelze. Také lékařská věda a její výzkum nejsou vždy nápomocní našim snahám, jejich nejnovější objevy a poznatky někdy popírají zavedené skutečnosti.

Zakázaná čokoláda je už zase vychvalovaná do nebes, místo margarínu můžeme zase používat máslo, tolikrát doporučované ovoce máme omezit, alkohol nepít, ale zároveň dvě deci červeného jsou zdravé pro naše tělo, stejně jako pivo v malém množství a poslední titulky v novinách oznamují, že vajíčka nejsou našemu organismu tak nebezpečná, jak se vědci domnívali. Nestíháme číst všechny novinky, natož je dodržovat, prostě informací je spousta a my v nich máme zmatek.

V otázce životosprávy jednotná pravidla neexistují

Jak máme dodržovat rady typu: „Jezte nejpozději v šest hodin večer a nejraději něco lehkého,“ když nám do spánku zbývá pěkných pár hodin provázených kručením žaludku a kdo vydrží opravdu nejíst, nemůže pak v noci usnout hladem. Co je větší hrůza: tuky nebo cukry? Na druhou stranu některé vitamíny se bez přítomnosti tuku nerozpustí a náš organismus je nedokáže zpracovat a cukry svou energií startují proces trávení. Dát na rady, že zeleninou nic nezkazíme, je opravdu moudré, ale nesměli bychom mít pak problémy se zažíváním, protože salátové okurky nás tlačí na žaludku, syrová cibule nám způsobuje křeče, kedlubny a květák nadýmají. Co tedy jíst, aby to bylo zdravé a chutné a mělo to zároveň příznivý vliv na naši kondici?

Další z moudrých radí, že máme jíst menší porce – ale jak malé? Určitě jste si všimli, že někdo říká malá porce a pro vás to je zásoba na celý den a navíc, každý má přece jinou fyziognomii, věk i energetický výdej. Jak se tedy vyznat ve světě zdravého životního režimu, kvalitního stravování a k tomu ještě zhubnout nebo získat pěkné svaly?

K cestě za zdravím pomocí správného stravovacího režimu nám pomůže výživový poradce. Výživový poradce je zde pro to, aby nám nejenom v začátcích odborně poradil, ale po celou dobu nás vedl správným směrem, na jehož konci se budeme cítit mnohem lépe. Nejen očistíme svůj organismus od škodlivin, ale zároveň můžeme také docílit vytvarování naší postavy, získat lepší imunitu, dobré zažívání i duševní pohodu a pocit, že jsme omládli o pěkných pár let. A zapomeňme na drastické diety nebo hladovění. Lidé většinou nemají nadváhu proto, že jedí příliš mnoho, ale proto, že jedí špatně. Díky výživovému poradci lze nejen zdravě zhubnout, ale novou váhu si také udržet po zbytek života.